اخبار

موسسه خیریه فرزندان آسمانی با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.

در پنجمین روز از دهه مبارکه فجر با حضور محسنی بندپی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ،مسئول سازمان بسیج کارگری استان یزد و جمعی از مدیران و مسئولین استان ،موسسه خیریه فرزندان آسمانی مورد بهره برداری و افتتاح قرار گرفت.

در مراسم گشایش رسمی این موسسه که دکتر ریاحی مدیرکل تعاون کار و رفاه احتماعی، دکتر عفتی مدیرکل بهریستی یزد ،مهندس نیک نام مسئول سازمان بسیج کارگری استان یزدو برخی از اعضای شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه احتماعی حضور داشتند معاون وزیر تعاون کار و زفاه احتماعی و رییس بهزیستی کشور با قدردانی از خیرین و نیکوکاران ارحمندی که در این پروژه همکاری داشتند ختاطر نشان کرد: در بهزیستی همه توان دولتی و اعتبارات موحود، تکاپوی فعالیت‌ها و نیازها را نمی‌دهد و خوب است که انسان‌های توانمند و مجموعه‌های درآمدزا در امور خیری شبیه به این پروژه، به یاری ما بشتابند.

محسنی بندپی با اعلام اینکه یزد همواره در امور خیر و نیکوکاری سرآمد کشور بوده است تصریح کرد: هستند کسانی که به هر دلیل نمی‌توانند در محیط خانواده پرورش یابند و وجود مراکزی مانند موسسه فرزندان آسمانی، پناه و مأمن خوبی برای این قبیل افراد است.

در بخش دیگری از آیین افتتاح موسسه خیری فرزندان آسمانی، خانم آقابزرگی مدیرعامل موسسه فرزندان آسمانی ضمن ارائه توضیحات، به تشریح روند تکمیل و تجهیز ساختمان جدید و شرح حال فرزندان تحت سرپرستی و خدماتی که به آنان ارائه می شود پرداخت. وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر 25 میلیارد ریال توسط خیرین برای ساخت و تجهیز این مجموعه هزینه شده است عنوان کرد برای استفاده از تمام ظرفیت مجموعه، نیاز به همراهی و همکاری دستگاه‌های ذیربط داریم.

در این مراسم دکتر ریاحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد، از سه نفر از نیکوکاران پیشکسوت به عنوان نماینده خیرین نیکوکار تقدیر کرد.

گفتنی است موسسه فرزندان آسمانی یزد مجموعه ای شبه خانواده است که به صورت خیری اداره می‌شود و مسئولیت سرپرستی و نگهداری کودکان فرزند معلول ذهنی و جسمی فاقد سرپرست را به عهده دارد.

در این موسسه در حال حاضر 13 کودک واجد شرایط نگهداری می شود و در صورت توسعه و تکمیل، ظرفیت نگهداری 150 کودک با شزایط خاص دراین مجموعه وجود دارد

اضافه کردن دیدگاه جدید