اخبار ویژه

افتتاح کارخانه رشته غذایی نودل در یزد

کد خبر : 2707
چهارشنبه 4 شهریور 1394 - 19:21

کارخانه رشته غذایی نودل توسط رییس سازمان صنعت.معدن وتجارت استان یزد و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و با حضور فرماندار یزد افتتاح شد

کارخانه رشته غذایی نودل توسط رییس سازمان صنعت.معدن وتجارت استان یزد و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و با حضور فرماندار یزد افتتاح شد

ودل یا رشته فرنگی خمیری است که به صورت رشته های بلند و نازک درآمده و پخته شده است . این خمیر از انواع آردها مثل آرد گندم , آرد برنج و آرد گندم سیاه ( چاودار ) به همراه آب و نمک تشکیل شده است . نودل یک فست فود یا غذای آماده به حساب می آید که همه ی خواص گندم را دارا می باشد . برای تولید نودل ابتدا ناخالصی های آرد گندم را توسط الک های مخصوصی جدا می کنند سپس آرد الک شده را وارد دستگاه میکسر , که یک دستگاه مخلوط کن دو محوری است , می کنند تا با آب مخلوط شود و خمیر یکدست به وجود آید . در مرحله ی بعد خمیر را از خمیرکن بیرون آورده و با یک فیدر از بین رول هایی که با فاصله ی معینی از یکدیگر قرار دارند عبور می دهند . عبور خمیر از بین این رول ها باعث می شود که سطح خمیر صاف و یکنواخت گردد و حباب های هوا از خمیر بیرون آیند .

پس از این مرحله خمیر به دستگاه پخت وارد می شود و با عبور از طول دستگاه به طور کامل می پزد . در ادامه خمیر پخته شده توسط کانوایر به سمت دستگاه کاتر هدایت می شود و در آنجا برش می خورد و تبدیل به رشته هایی با اندازه ی مورد نظر می گردد .

در مرحله ی بعد محصول دو مرحله وارد دو ماشین خشک کن شده و با فرایندی که در آن گرما و فشار کنترل می گردد خشک می شود . پس از خشک شدن , محصول سریعا وارد دستگاه cooling می گردد تا به طور کامل سرد شود . با سرد شدن محصول , نودل به طور کامل تهیه شده و کافی است که آن را پس از انجام آزمون های کنترل کیفیت بسته بندی کرده و راهی بازار نمود .

 

ارسال توسط : ناشناس (تایید نشده)
بازدید
دیدگاه